Jak chránit v létě vaše vlasy před sluncem?

Chcete-li mít i v tomto náročném období vlasy lesklé a zdravé, stačí, abyste dodržovaly pár obecných zásad. Opravdu to není to žádná věda, chce to jen chtít.

Stejně jako pokožku je třeba v létě chránit i vlasy před škodlivým UV zářením a dalšími nástrahami, které jejich stav jenom ničí. Teorii možná znáte dobře, ale přesto ji mnohdy podceňujete, a pak se divíte, že máte vlasy jako slámu. Věřte, že se vysoké letní teploty, intenzivní slunce, sůl a chlór na vlasech dokážou výrazně negativně podepsat.
fénování vlasů
Dáváte vlasům dostatek vitaminů?
Každé vlasy se skládají z množství chemických prvků, například uhlíku, kyslíku, dusíku, železa, zinku, jódu, dále pak z různých aminokyselin, proteinů, lipidů a vody. Aby byly v létě zdravé, je ideální začít už koncem jara doplňovat alespoň vitaminy A, B a zinek.

Vitamin A pomáhá redukovat činnost mazových žláz, vitamin B omezuje vypadávání vlasů, tvorbu lupů, a hlavně poskytuje ochranu před UV zářením.

Barvíte si vlasy před dovolenou?
Samozřejmě záleží na tom, jak vaše dovolená probíhá, ale vezmeme-li jako modelovou situaci válení se na pláži u moře, pak je barvení těsně před dovolenou pro vlasy katastrofa! Po každém barvení či odbarvení, a to i nejšetrnějšími přípravky, jsou vlasy oslabené, a tím pádem i zranitelnější. Barvené vlasy v létě potřebují pořádnou dávku ochranné hydratační péče a nemá smysl se tímto zatěžovat na dovolené. Navíc se budete slunit a koupat, a to barvám vůbec nesvědčí. Na slunci poměrně rychle blednou a výsledkem je pak úplně jiný odstín, než ten, který jste původně zamýšlely.
ochrana před sluncem
Polední slunce škodí nejvíce
Mezi jedenáctou a čtvrtou hodinou se slunci raději vyhněte nebo pohyb na něm co nejvíce omezte. V tomto čase je slunce pro vlasy skutečným nepřítelem. Intenzivní sluneční paprsky vlasy extrémně vysušují a oslabují. Přidáte-li k tomu ještě chlorovanou nebo slanou vodu, tak se nedivte, že vlasy ztratí elasticitu, lesk a vyblednou. S jejich rozčesáváním se pak pěkně navztekáte, určitě pár vlasů i vytrháte, a stejně z nich žádný extra účes nevytvoříte.

Jak chránit v létě vaše vlasy před sluncem?
Ohodnoťte příspěvek
">