Ibiškový čaj pro každou příležitost

Pro pitný režim tekutiny střídejte

Že bychom měli pít dostatek tekutin, je známá věc, ale to neznamená, abychom den co den otevírali láhev kojenecké vody a nalévali jí do sebe po litrech. Nápoje bychom měli především střídat a pitný režim mít tak velmi pestrý. Jednou z možností, jak přejít z kojenecké vody či minerálky na jinou tekutinu, je ibiškový čaj.

květ ibišku

Tento nápoj byl znám již ve starověkém Egyptě, byly mu připisovány mimořádné účinky, zejména ochlazující organismus v tropických teplotách. Ibišek je bylinka, která obsahuje mnoho vitamínů a rostlinných antioxidantů, a proto se také doporučuje při pitné kúře u nachlazení či chřipkových onemocnění. Můžete jím zcela nahradit nepříliš vhodný čaj černý, i když je zrovna s citronem.

Ibiškový čaj se připravuje z květů, převážně červené barvy, a díky tomu se v nálevu také objevuje velké množství provitamínu A, vitamínu C a železa. Dostatek antioxidantů a vitamínů má příznivý vliv i na imunitní a lymfatický systém a mimo jiné i na zlepšení nálady. Jinými slovy raději šálek dobrého čaje z ibiškových květů, než kávu s mlékem, která vám příliš neprospěje.

kvetoucí ibišek

Ibiškový čaj můžete popíjet po celý rok, ovšem nezapomínejme, že má ochlazující efekt podobně, jako pomerančová šťáva, a že bychom si jej měli dopřát v teple domova nebo v kanceláři.

Ibišky (nejen) jako nádherná ozdoba bytu

Ibišek je velmi dekorativní rostlina, která se bohatě větví do podoby hustého keře, a může krásně vyzdobit i svátečně prostřený stůl. A pokud jste nikdy nebyli na Kanárských ostrovech, tak vězte, že právě tam se ibišky vysazují do podoby živých plotů, které po celý rok nádherně kvetou, a je to podívaná, kterou v našich končinách jen tak nezahlédnete.

Až si budete nalévat z konvičky čajový odvar z ibišku, vzpomeňte si na bungalovy v Maspalomas na ostrově Gran Canaria, které by bez ibiškového keře rozhodně neměly takové kouzlo.