Jak na krásnou manikúru?


1.       Klasický lak
Způsob, který už řadu let používá naprostá většina žen, jsou klasické laky na nehty. V každé drogérii najdeme širokou škálu odstínů, ale také si můžeme vybrat z více druhů finišů. Sortiment se už neomezuje jen na ty lesklé, trendy jsou v posledních letech i efekty matné nebo pískové. Kromě barevných typů najdeme v obchodech nepřeberné množství tzv. podkladových laků, které mají různé funkce. Některé vyživují, jiné bělí, další zase zpevňují.  Nadlaky, které používáme po nanesení barevné vrstvy, pak slouží k prodloužení výdrže a krásnému lesku nebo naopak matu. Nevýhoda těchto laků je však zdlouhavé schnutí a snadné poškození. O nic lepší na tom není ani výdrž. V průměru tyto laky vydrží 3-5 dní.
laky na manikúru
2.       Gel-lak
Problematiku výdrže snadno vyřeší gel-lak. Jedná se o lak, který neschne na vzduchu, ale musíte ho zapéct v uv nebo led lampě. Díky tomu je zajištěna výdrž min 7 dní. Mnoho druhů ale vydrží nepoškozených dní 14, pokud si zajdete do salonu, obvyklá výdrž je 3 týdny. Největší výhodou těchto laků je, že nalakujete, zapečete a můžete klidně mýt nádobí, nic se vám s nehty nestane. Nevýhodou těchto laků je obtížné odstraňování. Dolů lak dostanete buď naprosto jednoduše sloupnutím, pak ale hrozí poškození vlastního nehtu, nebo takzvanou alobalovou metodou. Ta spočívá v tom, že nehet zabalíte do buničiny (tamponku), který napustíte acetonem a zabalíte do alobalu. Takto musíte čekat přibližně 15 minut, pak jde gel-lak snadno sundat.
červená manikúra
Jak se to vyplatí cenově?
Klasické laky jsou levnější, o tom žádná. K tvorbě gel laku totiž potřebujete kromě laků taky vybavení, které není zadarmo. Jedná se především o lampu. Dnes už se ale dají sehnat krásné sady, ve kterých najdete vše, co potřebujete. Pořídíte je okolo tisíci koruny. Takže ano, gel laky jsou určitě dražší, ale daleko komfortnější a časově přijatelnější.  Navíc se po aplikaci nemusíte bát, že se vám při první činnosti lak poškodí.