Jak ušetřit při nákupech potravin

Ač to tak možná nevypadá, i na jídle se dá ušetřit a nemusíte se přitom omezovat na vaření obyčejných jídel. Důležité je dodržovat stanovená pravidla při nakupování potravin a také se na nákupy pořádně připravit. Kupujte jen to, co opravdu využijete, nenechte se zlákat cukrovinkami, které jsou často umísťovány do úrovně očí u pokladen nebo v často navštěvovaných uličkách. Zásadou je nejen levné nakupování, ale také následné levné vaření. Ušetříte tak nadvakrát.

TIPY NA LEVNĚJŠÍ NAKUPOVÁNÍ
–          nakupovat jen s předem sepsaným seznamem, abyste nekoupili další zbytečnosti navíc
–          zároveň si také vytvořte jídelníček na 1 – 2 týdny dopředu
–          raději udělejte méně větších nákupů, než abyste museli chodit do obchodu častěji na menší nákupy a nakoupili tak více věcí, které nepotřebujete
–          sledujte slevová akce z tištěných nebo online letáků
–          zlevněné trvanlivé potraviny nakupujte do zásoby
–          vyvarujte se nakupování polotovarů, jídlo si vařte čerstvé doma, vyjde vás to podstatně levněji
–          přestaňte kupovat limonády a minerálky a pijte raději vodu z kohoutku
–          používejte k vaření levné potraviny jako např. brambory, těstoviny, kuskus, rýži
–          maso nakupujte u řezníka, kde vyjde levněji

ONLINE NAKUPOVÁNÍ POTRAVIN
V posledních letech je čím dál více rozšířená služba online nakupování potravin a následným rozvozem až k vám domů. Jednoduše si nákup obstaráte z pohodlí domova přes internet a pak už jen čekáte na jeho dovoz. I v takovém případě se dá podstatně ušetřit.

Budete se moci lépe soustředit na konkrétní slevové akce a nenecháte se zlákat nákupem potravin, které nepotřebujete. Navíc také ušetříte i peníze za benzín, pokud běžně jezdíte nakupovat autem a především také ušetříte váš čas, který byste jinak strávili chozením mezi uličkami a čekáním v dlouhých frontách u pokladen.