Jak vybrat úklidovou firmu

Naše doba je příliš rychle a příliš náročná, než aby většina z nás našetřila dost času na to, abychom mohli jeden víkend věnovat opravdu velkému předvánočnímu úklidu. Proto se nezřídka stává, že lidé jednoduše pustí do svého domova profesionály, jelikož ti vyčistí dům nebo byt lépe a rychleji.

Většina lidí se obává, že i běžný úklid je problém, anebo že jde o poněkud nákladnou službu, ale není to tak. Záleží ovšem, jakou firmu si vyberete, co všechno požadujete, a jak dobře se umíte vyjádřit, aby vás firma a její služby správně pochopili.

Firem, nabízejících úklidové služby, je mnoho

Zvlášť v posledních letech se na českém trhu objevuje stále více firem, které nabízejí právě úklidové služby. Avšak to neznamená, že by všechny byly stejně kvalitní nebo nabízely tytéž služby za ty samé ceny. Tu pravou firmu, která se vám o všechno postará, může být jenom velmi málo, proto je nejlepší nejít po cenách ani po nabízených službách, ale po referencích od klientů, kteří s danou firmou mají svoje zkušenosti.

Pokud jsou zákazníci spokojení, mají většinou dobré recenze nebo hodnocení. Můžete si najít tuto firmu na internetu a pročíst si, co do hodnocení napsali jejich klienti, ale můžete se obrátit přímo na firmu, aby vám podala informace o její odbornosti, o délce praxe na trhu, a také by vám měla být schopna dodat na sebe reference. Navíc by dobrá úklidová firma měla nabídnout i konzultaci třetí strany.

Jak poznáte kvalitní firmu?

–          Je zapsána v živnostenském nebo obchodním rejstříku
–          Kvalitní úklidové firmy by měly mít dostatečné pojištění proti škodám
–          Jakou mzdu platí svým zaměstnancům
–          Kvalitní firma odpovídá za práci jejich zaměstnanců
–          Škody do tisíce korun platí okamžitě, škody nad tisíc korun řečí pojišťovna do osmačtyřiceti hodin
–          Nabízí garanci vrácení peněz při vaší nespokojenosti