Jak využít léčivou sílu moře při každodenním odličování pleti? Vyzkoušejte mořskou houbičku!

Ženy při své péči o pleť vsází zejména na výběr kvalitních krémů, olejů, masek a dalších přípravků, které mají pleť zvláčnit, zbavit ji nedokonalostí či omezit tvorbu vrásek. Stejně pečlivě také vybírají různé druhy odličovačů a produktů na čištění pleti.

Většina z nich však následně produkty nanáší pomocí prstů, což není příliš hygienické, nebo za pomoci jednorázových vatových tamponků. Ty však často zanechávají na pleti chloupky a dráždí jemnou pleť kolem očí. Většinou jich na odlíčení spotřebujeme několik, jejich používání tedy pocítí naše peněženka a v neposlední řadě není jejich používání ekologické.

Ze zahraničí k nám však už dorazila  možnost, kterou nám nabízí dokonalá příroda. Vyzkoušejte i vy odličování či masáže pleti mořskou houbičkou. Zakoupíte ji nejen na internetu, ale už i v mnoha běžných drogeriích. V obchodě se nenechte odradit její tvrdostí.

Houbička po kontaktu s vodou okamžitě nádherně změkne a nabobtná. Před použitím ji tedy stačí namočit a pak už s její pomocí můžete nanášet své oblíbené produkty. Nemusíte se bát, že zůstane po použití špinavá. Stačí ji lehce propláchnout vodou a vymyje se z ní i řasenka a make-up. Jednou za týden je vhodné namočit ji na pár minut do osolené vody.

Velkou výhodou houbičky je, že obsahuje široké množství minerálů, jako je sodík, vápník, brom nebo jód. Vaši pleť tak nejen odličujete, ale i vyživujete vzácnými minerály, díky kterým se například zbavíte akné. Pleť je po jejím použití vypnutá a působí svěže.

Houbička je přirozeně antibakteriální. Při běžném používání vám jedna houbička vydrží zhruba půl roku. Je velmi vhodné propíchnout ji a pomocí jehly provléci houbičkou provázek. Můžete si ji pak v koupelně zavěsit, houbička tak vždy rychle oschne a prodlouží se její životnost.

 Použití houbičky je výhodné nejen pro vás, ale i pro životní prostředí, houbičky jsou z moře dostávány ekologicky šetrným způsobem.