Je lepší si auto koupit nebo půjčit?

Poslední dobou se objevuje čím dál více možností, kde si můžete automobil jednoduše půjčit a až ho nebudete potřebovat, vrátíte ho, aniž byste platili pojistné, technické kontroly, údržbu a podobné věci. Zdá se to být až ideálním řešením, a taky že je. A nemusí se jednat ani o automobily, ale třeba o dodávku. Proč si vlastně auto půjčit a nekoupit?
auto na cesty.jpg

Volnost

Nejste vázáni, půjčíte si kterékoliv auto chcete, klidně je můžete každý půlrok měnit a nemusíte se vůbec starat – tedy kromě toho, abyste nenabourali. O půjčenou věc se samozřejmě musíte starat jako o vlastní, ale vaše domácnost ušetří na nákladech, které by jinak vynaložila na to, aby se takové auto udrželo v chodu po dobu delší několika let. Zatímco tady mnoho půjčoven má už své vlastní mechaniky, pojišťovací smlouvy jsou jim připraveny za zvýhodněné podmínky. Jediné, co se očekává od vás je to, abyste se o něj starali a vrátili jej. Samozřejmě, půjčit si auto za úplatu, nikdo by vám asi nepůjčil vůz jen tak zadarmo pro nic za nic.
chlap za volantem.jpg

Společenský status

Co si asi tak okolí pomyslí, když se ukážete každý měsíc v jiném voze? I kdybyste si ho půjčili, to přece neznamená, že je to něco podřadného, právě naopak, ukazuje to, že umíte myslet ekonomicky! A pokud podnikáte, vyplatí se to obzvláště, protože my bychom raději svěřili své finance někomu, kdo přemýšlí takhle, než někomu, kdo si hned za první dobrý obchod koupí Lamborghini. Přeci jen to o člověku něco vypovídá, o jeho charakteru a o tom jak přemýšlí.
černočervené závodní auto.jpg
Pokud se takto dobře dokáže starat o své vlastní finance, tak mohu bezpečně říci, že ty moje u něj budou v pořádku. A navíc, proč by se člověk měl omezovat na jedno auto, když si může půjčit kterékoliv jiné? Pokud vyrážíte za nočním životem, tak si půjčíte pěkné žihadlo, abyste ohromili jak váš doprovod, tak ostatní. Najednou se stane, že odjedete dál na venkov, kde budete muset zůstat chvíli – jednoduše vrátíte žihadlo a vezmete si pořádné „dělo“ na terén. A máte to.