Neopisujte a zkontrolujte všechno, co napíšete!


Zůstat doma na podpoře jistě není nic příjemného. Pokud se chceme alespoň část dne zabývat něčím jiným, než je domácnost, nákupy nebo péče o rodinu, najdeme si brigádu. Jestli to bude brigáda v jiném místě, než je naše bydliště nebo budeme pracovat z domova, je jen na nás.

počítač


Pokud se nám to podaří, určitě přijdeme na jiné myšlenky, přineseme nějakou tu korunu domů a bude nás více bavit i ta domácnost, prostě budeme spokojenější.

Při procházení nabídky brigád na internetu můžeme narazit na psaní článků, což jepráce z domova. Je to spíše administrativní práce a k této činnosti musíme mít určité předpoklady a podmínky, mezi které patří:


·         Počítač a internet, který je už téměř samozřejmostí každé domácnosti

·         Dodržení termínu odevzdání článku – měli bychom mít určitou disciplínu a stihnout, co jsme si zabrali

·         Bezchybný pravopis, který se sice dá v počítači navolit, ale neopraví všechno

·         Řídit se instrukcemi a podmínkami zadaných úkolů

·         Nikdy článek neopsat

Zaškolení je možné také přes internet. Pak už záleží jen na nás, jak budeme pilní, kolik tomu budeme věnovat času a kolik toho napíšeme. Zvlášť důležité je při této práci zvolit si téma, kterému rozumíme, nebo které je nám nejbližší. Pak nám práce půjde lépe od ruky. Jinak je to s tématy, o kterých moc nevíme. Tady si musíme o dané věci něco nastudovat, získat co nejvíce informací a teprve to napsat. Dá to více práce, ale budeme informovanější a rozšíříme si své obzory. Nikdy však nesmíme článek okopírovat, jinak bychom byli z této činnosti vyřazeni.

diář


Pokud článek nebude splňovat svá kritéria, bude nám vrácen k opravě. Tím se jeho publikování zdrží a zdrží se tak i naše odměna za tuto práci. Samozřejmě žádný učený z nebe nespadl a opakování je matka moudrosti, tak musíme být trpěliví a snažit se splnit podmínky. Podle toho bude vypadat i naše odměna.