Pozdní příchody? Těm je konec!

Každý velký podnik, který zaměstnává více než padesát zaměstnanců, dříve nebo později přejde k modelu kontroly či alespoň nějaké formě časové evidence , která zajistí to, že podnikatel nebo vlastník firmy bude na sto procent v každé chvíli vědět, kde se nachází jeho zaměstnanci, nebo více přesně – jestli jsou skutečně v práci nebo ne. Vidíte to totiž velice často ve velkých provozovnách, kde nové systémy pro časovou evidenci nemají. Zaměstnanci si někdy chodí tak nějak jak se jim zachce, i když například v pracovní smlouvě mají přesně stanoveno, kdy musí být na pracovišti a jak tam mají být, což je naprosto normální požadavek, který může mít zaměstnavatel na zaměstnance.

muž meškající do práce, jak uhání ke dveřím

Extrémní případy jsou ty, kdy zaměstnanci například nechodí do práce, ale rádi si přijdou, když se má vyplácet mzda či výplata. Někteří prostě jenom přichází pozdě. Ovšem neuvědomují si, že třeba právě na nich visí celý závod a třeba právě kvůli nim se teď zastavila celá produkce důležité zakázky, například pro váženého zahraničního klienta, což je naprostá katastrofa pro podnik jakékoliv velikosti. Přesně v těchto případech se každý podnikatel proklíná. Nemusí to tak být. Častokrát totiž zaměstnavatel spojuje s pozdním příchodem celou řadu nejrůznějších sankcí, které se mohou dotýkat i samotné mzdy zaměstnance. Na to lidé slyší, protože jakmile mají šanci vyhnout se sankci a oni ji nevyužijí, nemají žádný přesvědčivý argument, minimálně se tedy budou všichni snažit více přicházet na čas a ta většina, která chodila v čas předtím, ta se třeba i polepší na větší procento zastoupených a naopak klesne množství těch, kteří si rádi ráno přispí.

muž běžící po ulici ke dveřím budovy, černobílá fotografie

Řešení časové evidence máte přímo na dlani, stačí si jej jenom vyzkoušet nebo udělat nezávaznou poptávku a hned se vám otevře úplně jiný svět možností. A pokud již nyní používáte některý ze systémů, ale nejste si jisti, jestli to byla ta pravá investice, tak se určitě podívejte i dál, zvláště pak, pokud byste mohli najít i lepší podmínky.