Promile nejsou problém


Zajet si někam vlastním vozem není žádný problém. To dokáže pomalu každý, přinejmenším ti, kdo vlastní jak auto, tak i příslušný řidičský průkaz.
Někde s někým popít, to dokáže docela každý. K tomu není zapotřebí vůbec žádných zvláštních dovedností a zkušeností, to dokážou klidně i ti, jimž je to zákonem coby neplnoletým zapovězeno.půllitr na stole
Ale zajet si někam autem, popít tam a pak se zase dostat s autem i zpátky domů a přitom neporušit zákon nedokáže nikdo. To prostě nejde.
Totiž vlastně to jde. Alespoň tedy v našem hlavním městě. A sice proto, že zde se dá dojet domů i vlastním autem, aniž by ho podnapilá osoba musela řídit. Nabízí se tu totiž služba drink and drive Praha.
Co že je to za službu? Jestli si myslíte, že jde o nějakou pojízdnou transfuzní a úklidovou firmu, která by z člověka vycucla krev obsahujíc alkohol a nahradila ji jinou a navíc mu pročistila hlavu, mýlíte se. Tak daleko ještě věda nepokročila, aby to bylo možné. Ale je tu jiné naprosto uspokojivé řešení.
Zde si totiž může člověk zajistit odvoz jak své maličkosti, tak i svého vozidla. Může si dohodnout, aby pro něho přijeli hned dva řidiči, z nichž jeden ho odveze domů jeho vlastním vozidlem a druhý poslouží s firemním vozem jako taxikář onoho taxikáře, tedy řidiče podnapilému zákazníkovi přiveze a odveze.sklenka a klíčky
A tak může každý i se sebevětším množstvím alkoholu v krvi dojet domů nebo do jiného místa určení i se svým vozem. A to aniž by riskoval, že ho cestou chytí strážci zákona a bude mít s nimi oplétačky. Případně že ho potká ještě něco horšího.
A jakkoliv si tu člověk může tuto službu zaplatit, je tato tudíž vlastně k nezaplacení.
Nebo vy byste snad raději řešili problém, jak se náhle dostanete bez auta tam, kam máte, kdy a jak se za vámi dostane i váš vůz a jak jeho dočasnou absenci vyřešíte? Nebo byste radši riskovali dost možná i dlouholetý kriminál? Já tedy ne.