Bez peněz není život krásný

I kdybychom hledali skutečně dlouho, sotva najdeme někoho, kdo by se skutečně dokázal obejít bez peněz, aniž by mu cokoliv scházelo. Finanční situace kohokoliv z nás totiž ovlivňuje naši životní úroveň, a nemít peníze znamená pokles do problémů a nakonec třeba i až na úplné dno, odkud často není návratu.

A abychom nedopadli takto neslavně, abychom měli to, co k životu potřebujeme, a navrch třeba i něco, co nepotřebujeme, musíme si prostě dost vydělat. Což se ale neděje automaticky. Někdy nám naše příjmy prostě nedovolují uspokojovat některé naše potřeby a někdy si s nimi dokonce nevystačíme vůbec. A pak je to zlé.

jedna penny

Je to zlé, ale naštěstí to pořád ještě není nejhorší. Aspoň do doby, dokud nám nepřestanou být finanční ústavy ochotné nabízet půjčky.

Dokud máme někoho, od koho si lze v těžkých časech půjčit, je to ještě ucházející. Sice je to jenom dočasná pomoc, která se musí nakonec vrátit, ale i to bývá často dobré. Jenže to osud nejednou zaonačí tak, že už o půjčku usilujeme marně. Někdy nás odmítnou třeba kvůli záznamům v registrech dlužníků, někdy kvůli exekucím, někdy kvůli zdánlivě nebo i skutečně nedostatečným příjmům. A to je pak pomalu k pláči.

britské libry

Ovšem i v takové situaci tu ještě může být nějaké řešení k nalezení. A jak se mu říká? Je to ona známá americká hypotéka bez doložení příjmu, tedy půjčka, u které se namísto složitého prokazování bonity dává jenom nemovitost do zástavy.

Právě kvůli takové zástavě se dají tolerovat leckteré žadatelovy nedostatky, díky ní se při žádání neztroskotá na výše zmíněných záležitostech a s největší pravděpodobností se uspěje. A to i tehdy, když by všude jinde žadateli dali najevo, že pro ně není dost dobrý.

A tak se vlastně majitelé nějakých nemovitostí nemusí finanční tísně příliš obávat. Stačí si zažádat právě zde a snadno se získají i velké peníze, které pak lze skutečně hodně dlouho splácet.