Jak pečovat o pleť v zimních měsících

V zimních měsících je naše pokožka vystavená studenému větru, mrazu a střídání teplot při přechodech z venku do vytopených místností a mnohdy i silným slunečním paprskům při pobytu na horách. Proto bychom jí měli věnovat specifickou péči. Naše kůže v zimě trpí dehydratací, vznikají na jí malé šupinky a také prasklinky, rychle ztrácí elasticitu a mohou se objevit vrásky. Také popraskané žilky v obličeji nejsou výjimkou.

Ať máte pleť suchou či mastnější, v obou případech může trpět v zimních měsících dehydratací. Proto je důležité správné používání hydratačních krémů například s obsahem kyseliny hyaluronové, glycerin či rakytník.

Dále používejte výživné krémy, které vaši pleť ochrání před působením negativních vnějších vlivů. Výborné krémy pro vaši pleť obsahují vitamíny A, E a C, dále vaší pleti prospějí krémy s obsahem bambuckého másla, kokosového oleje, výtažků z hroznových jader, avokáda či slunečnice.

Po koupeli použijte jednou za týden výživnou pleťovou masku. Dodá vaší pleti potřebné vitamíny a minerály. Pokud přes den používáte mastnější výživné krémy, dbejte na to, aby maska byla hydratační.

V zimních měsících dochází k zarudnutí pokožky. Je to tím, že v chladu jsou cévky v podkoží stažené a při příchodu do vytápěné místnosti se cévky rychle roztahují. To způsobuje červenání pokožky.  Na trhu existuje spousta výrobků a přípravků k zamaskování červené pleti.  Při pobytu na sluníčku samozřejmě nezapomínejme nanášet krém s ochranným UV faktorem.

Nezapomínejme na pravidelné čištění. Bez něj, bychom mohli na pleť nanášet jakýkoliv krém, ale naše pokožka nevyčištěná a zanesená, by jej vůbec nemohla absorbovat.

Nedílnou součástí péče o pleť je také důkladná péče o naše rty. Ty jsou mnohem náchylnější k popraskání v mrazivých zimních dnech.  Proto by nám nikdy při cestě ven neměla chybět vyživující pomáda na rty, vazelína či „jelení  lůj“, který naše rty promastí, vyživí a tak ochrání před nepříjemným mrazem.

V zimních měsících naší pokožce také prospěje pravidelná návštěva sauny. Kůže celého těla se krásně prokrví, otuží a stane se méně náchylnou. Teplotní rozdíly bude naše pokožka pak mnohem lépe snášet.