Slezská univerzita v Opavě je mladá a svěží

Na prestižní školy typu Karlovy univerzity; Univerzity Palackého v Olomouci apod. je obvykle obrovský nával, přes který se ti méně nadaní studenti nemají šanci dostat, a pokud se náhodou na svůj vysněný obor dostanou, pak se většinou setkají s nároky nad jejich síly. Co ale zkusit menší, méně náročnou, zato vstřícnější školu s individuálním přístupem?

Jedna z takových je Slezská univerzita v Opavě. Tvoří ji čtyři fakulty, takže si zde můžete vybrat z bohaté nabídky oborů od těch matematicky zaměřených až po přírodovědecké. Opava je navíc malebné město s živou kulturou, kde máte všechno za rohem. Mnoho akcí zde pořádají samotní pedagogové, takže si spolu můžete přátelsky sednout k pivu třeba u autorského čtení básní.

Nemusíte se tedy bát, že by vás na menší vysoké škole minul studentský život.
Každoročně se zde pořádá majáles (včetně průvodu masek), filmový festival Opavský páv, amatérské divadlo – mimochodem velmi úspěšné, v loňském roce sbíralo ocenění po celé republice – a spousta hudebních koncertů v oblíbených studentských podnicích.

Podle výsledků, které Slezská univerzita zveřejnila, bylo z 6212 uchazečů, kteří se dostavili k přijímacím zkouškám, přijato 5578. Nemusíte mít strach z náročných předpokladů. Slezská univerzita nabízí kvalitní vzdělání a individuální rozvoj s lidským rozměrem.

A pokud máte Opavu trochu z ruky, není proč zoufat, můžete se těšit na přátelské a živé prostředí univerzitní koleje blízko centra města, anebo se podívat na Univerzitu Hradec Králové; Univerzitu v Ústí nad Labem; Vysokou školu v Jihlavě a další menší školy, které vám jistě vyjdou vstříc a na kterých se nesetkáte s zuřivým bojem o každý kredit.

Přihlášky se podávají do konce února, tak neváhejte a zapište se na obor, který vás třeba jen trochu zajímá. Vysokoškolská výuka se zcela liší od výuky na střední či základní škole, je docela možné, že nový přístup ve vás objeví dosud nepoznané nadání a schopnosti.