Má to smysl

Nechceme vám zde vykládat, jak Ekologie je důležitá pro naší zemi, ba dokonce posvátná. Jen vám chceme, prostřednictvím tohoto článku připomenout důležitost zdravého a hezkého životního prostředí, ať už pro vaši firmu, anebo pro váš domov.

            Pokud vlastníte společnosti s velkým obratem, tak věřte nám investice do zkulturnění prostředí ve vaší firmě se vám vyplatí. Už jen z všeobecně známého důvodu, že jen zdravý a spokojený člověk může podat výkon na sto dvacet procent. Pokud tomu nevěříte, máte na to naprosté právo, ale rozhodně to stojí za to. Pokud jste se rozhodli to zkusit máme pro vás pár tipů.

A.    Venkovní prostory:

Ø  Zatravněte část venkovních prostor – nevyužívejte pouze dlažbu, působí to depresivně. Zároveň čistě dlážděné prostory snižují psychickou pohod lidí, což vede ke sníženému pracovnímu výkonu.
Ø  Vysaďte nějaké stromy na trávníku – stromy mimo dobře známých faktů z Ekologie vykonávají funkci estetickou a dodávají pozitivní náladu vašim pracovníkům.
Ø  Použijte drobné keře nebo dřeviny – stejně jako stromy dodávají estetickou krásu a mohou příjemně souznět s umělými doplňky. Pokud chystáte nějakou oázu klidu, tak tam určitě nesmí chybět.
 

B.     Vnitřní prostory:

Ø  Okrasné květiny – Na vhodném místě ve firmě dokáže navodit příjemnější atmosféru. Pomohou vám dotvořit atmosféru kousku přírody ve vaší společnosti, barevně obohatí prostředí vašich výroben a kanceláří.
Ø  Umělé jezírko – Tato varianta je sice velice nákladná a pracná, ale pokud ve vaší společnosti pracuje velké množství zaměstnanců a chystáte na velkém prostoru kolektivní prostor, ať už to chystáte vevnitř nebo vně firmy vytvořit. Dokáže navodit pocit sounáležitosti s přírodou a je to dobrý způsob uklidnění zaměstnanců.
Ø  Prosklené prostory s výhledem na okolí – Nepůsobí na zaměstnance, takovým depresivním dojmem, nepotřebují tolik umělého osvětlení, ušetříte na energii.
 
Nemusíte se těmito radami řídit, ale podle našeho názoru to je chyba. Investice do zkulturnění lidského prostředí se vyplatí, zejména ve firmách, kde jde zaměstnavatelům o blaho svých podřízených.