Jaký vybrat vysavač?

Uklízet se prostě musí a bez vysavače to nepůjde nikdy, ať už máte koberce nebo parkety. V prodejnách elektra, ať již v kamenných obchodech nebo na internetu, je nabídka velmi široká. Na vysavač většinou klademe velké požadavky, protože nás luxování málokdy baví a chtěli bychom vynaložit co nejméně námahy s perfektním výsledkem. Pokud si skutečně chcete při luxování odpočinout, pak jako jediná možnost je robotický vysavač, který za Vás vysaje dokonce i když nejste doma.
 
Splnění všech požadavků
Najde se vůbec vysavač, který by splnil všechny naše požadavky? Možná je dobré mít vysavačů více, pro různé účely. Když potřebujeme před příchodem neočekávané návštěvy rychle uklidit, hodí se nám vysavač akumulátorový. Jelikož nemá přívodní šňůru, rychle jej popadneme a za okamžik je hotovo. 

Ruční vysavač se nám hodí pro úklid v autě nebo pro hůře přístupná místa či rychlé vysátí malého prostoru, např. na sedačce. Proto jej ocení rodiny s malými dětmi. Ovšem pro důkladný úklid potřebujeme vysavač s větším sacím výkonem a zde se musíme rozhodnout pro vysavač sáčkovýnebo vysavač bezsáčkový.
 
Může za to Dyson
Technologiii prvního bezsáčkového vysavače, který pracuje na principu cyklonové separace nečistot, objevil v roce 1983 britský vynálezce James Dyson. Dnes jsou jeho výrobky známy po celém světě.

Bezsáčkový vysavač je rozhodně lepší v tom, že nemusíme stále kupovat sáčky, ale pokud není  kvalitní, snadno se zanáší a hůř saje, jak se plní nečistotami. U vysavačů Dyson však silné odstředivé síly oddělují prach a nečistoty ze vzduchu přímo do průhledné odpadní nádoby.

Přitom zachycují alergeny a vyfukují čistější vzduch, a to vše bez potřeby náhradních sáčků a filtrů. I když vysavač má zvláštní vzhled, je lehoučký, manipulace s ním je snadná a odstraní i hluboko usazené nečistoty v koberci. Zdá se, že jde opravdu o převratný vysavač, který se nazanáší a neztrácí sací výkon.