Jsou seznamky na internetu bezpečné?

Seznámení na internetu není v dnešní době nic neobvyklého. Trendy se mění a v uspěchané době 21. Století mnohdy lidem ani nezbývá jiná možnost, než se po svém vysněném protějšku poohlédnout na internetu. Lidé jsou velice zaneprázdnění, mnoho hodin tráví v práci a jsou fyzicky i psychicky neustále v zátěži. Seznámení na internetu nám nezabere skoro žádný čas, naopak nás pobaví a zpestří naše osamělé dny. S touto skvělou formou seznámení jsou spjata ale i jistá rizika. Jaká rizika to konkrétně mohou být?

Člověk na obrázku není skutečný
Na internetu jaksi nedokážete poznat, zdali fotky, které vám protějšek posílá opravdu odpovídají realitě. Mnohdy se za falešné obrázky schovávají trošku oškliví jedinci, aby měli příležitost komunikovat s potenciálním partnerem a chytit ho za srdce. Na rande vás potom může čekat ale velké překvapení, o kterém jste celou dobu, co jste společně chatovali, neměli žádné tušení.
 
Potenciální partner může být nebezpečný
Tohle je jedna z těch největších hrozeb seznamování se online. Nikdy nevíte, kdo za druhou obrazovkou počítače sedí a za pár hodin, dní a klidně i týdnů chatovní druhého člověka prostě nepoznáte. Nemůžete si být tedy jistí tím, že je váš potenciální partner úplně psychicky v pořádku a nemůžete tak vyloučit možné nebezpečí. Když se tedy vydáte na rande s partnerem, kterého jste poznali přes internet, určitě informujte alespoň jednu kamarádku o tom, kde a s kým se nacházíte. Obezřetnosti v tomto případě není nikdy dost.

Tvoření ideálů
Toto riziko je jedno z nejčastější. Virtuální realita snese všechno a tak o sobě často lidé prohlašují různé věci, které nemusí mít s realitou nic společného. Lidé se ve světě internetu rádi zkrášlují a to jak svoji fyzickou schránku různými úpravami fotek, tak své psychické vlastnosti opomíjením negativních vlastností a naopak vyzdvihováním těch pozitivních, které mnohdy neodpovídají skutečnosti.