Kdy začít s dřevěným puzzle pro nejmenší děti

Puzzle se zařadilo již před mnoha lety k oblíbeným tvůrčím hračkám pro děti i pro dospělé. Jestliže bychom skládačku hodnotili pouze na základě rozumového poznání, snadno dospějeme k závěru, že přece nemá smysl pracně skládat z malých dílků obraz, který je navíc předem znám, a k němuž slouží barevná předloha. Význam samotného skládání má ovšem hlubší filosofický význam, který vám potvrdí každý vzdělaný psycholog.
Člověk touží kreativně tvořit své vlastní dílo a skládačka je ideálním prostředkem, jak něčeho takového dosáhnout v příjemném a přívětivém prostředí, v klidu domova, bez stresu a shonu. Při skládání máme konečně také čas sami na sebe, svůj vnitřní život a takové okamžiky jsou vhodné i k meditaci.kostka puzzle.jpg

Kdy se skládáním začít

Záleží na zájmu dítěte, ale nabídnout tuto zábavu jim můžeme velice brzy, již od tří nebo čtyř let. Začínáme vždy s velmi malým počtem dílků, nejprve zpravidla se šesti a později můžeme přikročit až ke čtyřnásobku, tedy 24 dílkům. Výhodou těchto základních výrobků je, že dílky jsou velké, děti je nemohou spolknout ani vdechnout a nemají ostré hrany, takže se dobře drží v ruce. Ideální jsou v tomto případě dřevěné puzzle chytraliska.cz, které se nepoláme a vydrží mnohem déle, než jejich papíroví konkurenti.
Podstatné je, aby je skládání bavilo a aby nebylo příliš náročné, ke složitějším motivům a počtům dílků přikročíme až později, kdy jsou ratolesti ve školním věku. Pro ty nejmenší jsou vhodnými motivy pohádkové postavičky z večerníčků, barevný svět zvířátek žijících ve volné přírodě nebo chovaných v zajetí, případně jiné kreslené motivy, které děti osloví.spojování puzzle.jpg

Zábava může přetrvat až do dospělosti

Starším potomkům můžeme nabídnout složitější skládačky, například v osmi letech si již poradí se 300 až 500 dílky a tato zábava může přetrvat až do dospělosti. Jestliže uvažujete o dárku pro dospělou osobu, vybírejte náročné motivy přírody, měst, světa techniky a panoramatické fotografie alespoň s 5000 dílky.