Podstatná část každého bazénu

Už to nebude dlouho trvat a zase začne koupací sezóna. Kdo má štěstí a má na zahradě bazén, ten nebude muset kvůli pár tempům vážit cestu někam k rybníku nebo na veřejné koupaliště, ale užije si plavání hezky v klidu u sebe doma. K tomu, aby byl bazén dokonale připraven na léto, je potřeba mimo jiné použít i zazimovací plachtu, která ho dokáže alespoň z části udržet v poměrně dobré kondici. Tento typ plachet je vyrobený z vysoce odolného materiálu, který vydrží fungovat jako krytí nejen ve velkých mrazech, ale také za prudkých dešťů a dalších více či méně nepříznivých povětrnostních vlivů. Zazimování bazénu se provádí vždy nejpozději okolo září, kdy se ještě teploty v nočních hodinách drží nad nulou. V tento čas je vhodné plachtu natáhnout.
hladina s balónky

Přes léto

Nejen přes zimu je potřeba bazén chránit. I v období léta je potřeba vodu ochránit před různými nečistotami, které do ní většinou zavane vítr. K tomu jsou ideální krycí plachty. Jejich výhoda je v tom, že nejsou příliš drahé. Dají se koupit za velice příznivé ceny. Co se týče materiálu, tak rozhodně nejsou srovnatelné se zazimovacími modely. Ty ale musí plnit svou funkci v daleko horších podmínkách, takže zvýšená kvalita je v takovém případě potřebná. Krycí plachty patří mezi nedílnou součást prvků, které chrání vodu v bazénu před znečištěním .
plavecký závod

Pro teplou vodu

Ještě jeden druh plachty se běžně v souvislosti s bazény používá, a sice solární plachty. Jejich účelem je ohřát vodu na přijatelnou teplotu. Jak už napovídá jejich název, není nutné je zapojovat do elektrické sítě, veškerou energii k ohřívání berou ze slunečního záření. Nejedná se o tak efektivní doplněk jako jsou ohřívače, ale na rozdíl od nich je solární plachta daleko levnější a má hlavně nulovou spotřebu, což je při dnešních cenách energií výrazné plus. Její výhodou navíc je, že může přebrat funkci krycí plachty.