O očích


** Když se smějeme, i naše oči se smějí ** V očích máme zapsanou celou naši duši ** Oči dovedou mluvit, aniž by člověk musel otevřít pusu. To vše a mnoho dalšího se o očích říká. Jak správně o ně pečovat a jak je nalíčit, to si připomeneme na dalších řádcích.
 
Několik důležitých tipů, jak na správné líčení očí
–      Zvýrazněte si vnitřní koutek oka světlými stíny. Vaše oči se tak opticky zvětší a vašemu „lanímu“ pohledu nikdo neodolá.

–      Používejte stíny, které se hodí k barvě vašich očí. Světle modrým a modrošedým očím sluší hnědá, fialová a růžová. Tmavě modrým pasují stříbrné, bronzové a kovové barvy. šedým očím se hodí jakékoliv výrazné barvy, například švestková či bronzová. Vzácností jsou zelené oči, ke kterým výborně pasuje škála barev od růžové, přes fialovou a po švestkově modrou. Pokud jste čokoládovou hnědoočkou – meruňková, béžová a zelená budou pro vás tou pravou volbou.

–      Kombinujte dva odstíny jedné barvy. Světlejší tón naneste k vnitřnímu koutku a tmavší k vnějšímu okraji víčka.

–      Líčení používejte pouze na víčko, maximálně jej protáhněte směrem k vnějšímu okraji obočí. V žádném případě nemalujte celou plochu od víček až po obočí – snad jen v případě, jdete-li na maškarní bál.

–      Pamatujte, že tmavé stíny opticky oko zmenšují

–      Pro večerní příležitosti se hodí kouřové líčení. Použijte také tmavou linku na horní víčko oka, stanete se ženou „Vamp“

–      V létě váš pohled rozzáří třpytivé oční stíny, například odstíny zlaté barvy.

–      Pokud se rozhodnete použít výraznou rtěnku, uberte při líčení očí a naopak. Pokud volíte výrazné líčení očí, make-up doplňte již jen leskem na rty nebo jemnou přirozenou barvou rtěnky.

O oči je důležité také řádně pečovat
Oči vždy řádně odličte čistící vodou či mlékem. Nenechávejte zbytky líčení na obličeji.

Ženy, které jsou alergické na dekorativní kosmetiku, mohou své oči zvýraznit kupříkladu natočením řas. Dbejte také na úpravu obočí. Správně vytrhané obočí, zvýrazní váš pohled.

Unaveným očím čas od času připravte obklad z černého čaje nebo chladivý gelový obklad. Zarudlým očím dopřejte kupříkladu hydratační kapky.
Kupte si kvalitní oční krém.