Santander: ráj v každém ročním období

Santander, nacházející se na severu Španělska v provincii s názvem Kantábrie, jistě není jedním z nejznámějších turistických letovisek Španělska, přesto je neobyčejně krásným městem a nabízí spoustu jedinečných zážitků.

Důvody k návštěvě Santanderu

–           Toto město se nalézá přímo u moře a poskytuje velmi rozmanitou paletu pláží; některé jsou bičovány silnými a velmi vysokými vlnami, jiné se pyšní klidnou vodou. Setkáte se zde s písečnými i kamennými plážemi. Dále tu nechybí masivní útesy, podobné těm ve Velké Británii.  

–          Ani špatné počasí nepřebíjí krásu celého místa, ba naopak dodává mu jakési kouzlo, proto je Santander dobrou volbou v jakékoliv roční době.

–          Samotné město nabízí množství turistických atrakcí zcela zdarma, díky čemuž můžete ušetřit značnou částku peněz.

 
Jaká místa v Santanderu navštívit?

–          Mimo nádherné pláže a výhlídky si můžete bezplatně projít malou zoologickou zahradu přímo u moře. Tato zahrada je navíc součástí malebného parku v němž  stojí dřívější královské sídlo.  

–          Procházkou přes malebné pláže se dostanete k magicky působícímu majáku, stojícímu na skalním masivu. Výhled z tohoto místa je nezapomenutelný.

–          V centru se nalézá vyhlídkový výtah, který vás též zdarma vyveze na vyvýšené místo odkud máte jedinečný pohled na moře i na starou část města.

–          Příjemná je procházka po městě, kde můžete vidět rozličné historické budovy a místa, jako například starý přístav v centru města, historickou budovu banky Santander, radnici, katedrálu a nejrůznější malebná náměstí.

–           Nakonec je dobré ochutnat typické španělské delikatesy, což můžete udělat na místním malém trhu plném čerstvého jídla a nechybí zde ani ryby vytažené přímo z moře, které se nalézá jen několik málo metrů od tohoto trhu.

Santander je městem s jedinečnou atmosférou, kde nejsou davy turistů, což vám umožní v klidu si vše prohlédnout. Pokud se jej někdy rozhodnete navštívit, tak s největší pravděpodobností nebudete litovat a určitě získáte neopakovatelný zážitek.