Stop zánětům a pronikavým bolestem

Kdo nepoznal, jak dokáže být dlouhodobá bolest úmorná, tak zřejmě nedokáže pochopit pocity člověka, který jí cítí a musí s ní neustále žít. Je pravdou, že ji není třeba respektovat, ale můžeme začít proti ní používat dostatečně silné zbraně. Lékaři snadno nasadí medikamenty, které by s ní měly zatočit, ale na druhou stranu bude lepší nejprve se obrátit na přírodní produkty. Ty zajisté nebudou převyšovat svými vedlejšími účinky. Mezi jeden takový přírodní poklad se řadí oblíbené indické koření – kurkuma. Spíš úplně nejpřesněji se jedná o podzemní oddenek a na pohled by si ji někdo mohl splést se zázvorem. Ačkoliv ten je o poznání světlejší barvy.

kurkuma prášek

Přínos pro naše zdraví

Kurkuma je skutečně velmi přínosná pro náš organismus. Používá se v boji proti chronickým zánětům a bolestem, které jsou jejich důsledkem. Má také skvělé výsledky při léčbě kožního onemocnění, které celkem nepříjemně sužuje život nemocných nebo postižených lidí lupénkou nebo ekzémy. Posílí ale i činnost jater a dokonce jsou skvělé výsledky v redukci hmotnosti, při její konzumaci.
Kurumin umí přirozeně daleko více a navíc je to ryze přírodní produkt, tudíž nezpůsobuje žádné vedlejší účinky, které by ohrožovaly další činnosti vnitřních orgánů.

doplněk stravy – kapsle

Kurkuma nebo tobolky?

Někdo se může nad výběrem pozastavit a v podstatě si říci, že by možná zakoupená kurkuma v prášku na běžné vaření mohla být dostačující, nebo si zakoupit někde čerstvý produkt a bude to přece nejsilnější lék. Omyl. Nejde o kurkumu jako takovou, ale o kurkumin, který je v ní obsažený. Ten se totiž špatně vstřebává do těla. Ne že bychom nic nezískali, jen to je malé množství. Pokud potřebujeme skutečně rychlou úlevu, tak v kaplích je urytý silný extrakt, který tělo zpracuje a navíc je zde ukryto mnohonásobně většího podílu kurkuminu, přesně té látky, kterou nejvíce potřebujeme. Volba je ale přirozeně na každém jedinci.