5 účinných tipů pro pleť kolem třicítky


1.     Dopřejte si zdravou stravu

Vrásky jsou způsobeny ztrátou kolagenu a elasticity, což zmenšuje objem kůže a začne se propadat. Proto kromě dodržování pitného režimu a omezení cukru nezapomínejte na stravu bohatou na látky podporující tvorbu kolagenu, jako jsou antioxidanty, omega-3 nenasycené mastné kyseliny nebo kyselina hyaluronová. Stačí, když zařadíte do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny, ořechy, zelený čaj a sójové výrobky. Kůže pak začne rychleji produkovat kolagen a udrží vaši pokožku mladou a krásnou.
krása mládí

2.     Skoncujte s kouřením jednou provždy

Kouření způsobuje nejen vážné nemoci, žloutnutí zubů nebo neplodnost. V důsledku tvorby volných radikálů a úbytku vitamínu C v těle ovlivňuje i kvalitu vaší pleti. Typická je našedlá pleť se skvrnami a nerovnostmi postrádající pevnost a elasticitu. V závislosti na tom, jak dlouho jste kuřákem, se vám mohou začít tvořit hluboké vrásky na tvářích nebo velké množství malých vrásek v oblasti dolní čelisti.

3.     Místo pleťového krému zkuste kokosový olej

Na rozdíl od klasických přípravků, jsou přírodní oleje bez umělých a konzervačních složek, a proto jsou velmi ohleduplné k citlivé pleti se sklony k alergiím a akné. Antioxidanty obsažené v kokosovém oleji regenerují pleť, kůže je tak pevnější a pružnější. Nemusíte mít strach, že po nanesení budete mít mastný obličej. Pokud olej smícháte s trochou vody, krásně se vstřebá do pokožky a po uschnutí jí dodá sametový vzhled.
květiny a kosmetika

4.     Zvykněte si spát na zádech

Mysleli jste si, že poloha, ve které spíte, nemá na vaši pleť vliv? Tlak polštáře působící na obličej podpoří rozpad kolagenu, a to nakonec vede ke tvorbě viditelných čar. Proto je pro vaši pleť nejlepší poloha na zádech, tímto způsobem nebude na váš obličej působit žádný tlak. Pokud se vám na zádech nedaří usnout, zkuste investovat do anatomického polštáře, který vám nabídne potřebnou oporu, nebo si pořiďte speciální polštář proti vráskám, který pomáhá chránit obličej během spánku na boku.

5.     Používejte opalovací krém s vysokým ochranným faktorem

Za vším stojí UV záření, jehož přirozeným zdrojem je Slunce. Ultrafialové paprsky, které nepohltí ozonová vrstva, putují až k vaší pokožce a nenanesete-li dostatečnou ochrannou vrstvu, naruší se pojivová tkáň a dochází tím ke tvorbě vrásek. Pokud se budete slunci nebo také soláriu vystavovat po delší dobu a pravidelně, hrozí vám navíc vznik kožních karcinomů.