Cesta do Afriky


Černý kontinent svým jedinečným kouzlem přesto láká mnohé cestovatel. Zároveň ale mají obavy z jeho návštěvy. Na tomto území více  než kde jinde musíte vědět, kam a s kým se vypravit a jaká pravidla při cestě dodržovat.
 jihoafrické masky

Bezpečnost

V turistických oblastech jsou návštěvníci vítáni a starají se tam o jejich bezpečí. Je třeba stále myslet na to, že se nemůžete jen tak sami někam pěšky vydat. Špatně můžete dopadnout například v okrajových čtvrtích Nairobi,Johannesburgu nebo v Kapském městě. Ovšem mnohem nebezpečnější jsou státy centrální části Afriky. Kvůli dobrým znalostem konkrétních míst a bezpečnosti je rozumné využít služby zkušených odborníků z cestovních kanceláří.
lev na cestě 

Nemoci, hygiena

Velké obavy jsou z nemocí a špatné hygieny. Je potřeba dodržovat základní hygienické zásady a řídit se zdravým rozumem. Lidé se nejvíce bojí tropické nemoci a malárie. Nutností je dobrý účinný sprej odpuzující hmyz, jíst vitamín B a nosit dlouhé kalhoty, rukávy a ponožky při západu slunce, kdy hmyz nejvíce útočí. Co se týká žaludečních problémů, tak v běžně navštěvovaných oblastech jsou turistické zóny vybavené dobře. Jídlo tam mají tepelně upravené a čerstvé. Žaludečními problémy trpí méně turistů než v Egyptě nebo v Asii.
 silueta žirafy

Strava.

Tak vaří se tam prý výborně. Hlavně v Namibii a Jihoafrické republice. Základem kuchyně jsou na pobřeží ryby a dále maso. Dělají zde jedny z nejlepších steaků a to nejen z hovězího, ale také z pštrosů, antilop a krokodýlů. Výborná je prý specialita bobotie, kterou připravují v Kapském městě. Je to mleté hovězí pečené s chlebem ve sladko-pikantní omáčce.
 

Ubytování

V Africe jsou hotely jak velmi jednoduché, tak luxusnější. Turistický ruch je rozvinutý, personál na vysoké úrovni. Krásné je ubytování v národních parcích. Resorty jsou zde postaveny v přírodním stylu a mají světovou úroveň. Je zde také možnost ubytování na luxusních farmách, kde jste velmi blízko nádherné jedinečné africké přírodě.