Vyberte si kočku

Kočku jako domácího mazlíčka chová velké množství rodin. Pokud i vy jste se pro chov této okouzlující šelmičky rozhodli, věřte, že není kočka jako kočka. Jestli vám nezáleží na původu kočičího mazlíčka, zajděte si pro nového člena rodiny do útulku. Uděláte dobrý skutek a poskytnete domov živému tvorovi. Láká-li vás kočka s průkazem původu, možná se budete chtít věnovat chovu, pak zapátrejte mezi různými plemeny. Kočičích plemen je nepřeberné množství a každé se vyznačuje specifickými povahovými rysy a vzhledem. Je to stejné jako u psů.
kočka sibiřská
Kočky jsou určitě dobré společnice zvlášť pro ty, kteří touží po domácím mazlíčkovi, ale mají omezené časové možnosti. Většina budoucích majitelů koček by si nejspíš přála mazlíčka klidného, přítulného, mazlivého a snášenlivého. Pokud máte děti nebo jiná domácí zvířata, bude to platit dvojnásob. Jedním zástupcem právě těchto zmíněných povahových vlastností je sibiřská kočka.
Tyto kočky jsou povahově velmi milé. Proto se hodí nejen k dětem, ale i ostatním domácím mazlíčkům. Jsou velmi inteligentní a vnímavé. V neposlední řadě je okouzlující jejich vzhled. Připomínají zmenšeninu rysa. Jejich hustá a bohatá srst přímo vybízí k pomazlení. Sibiřské kočky se vyskytují v mnoha barevných variantách. Alespoň jednou týdně budete muset svého kočičího mazlíčka pořádně vyčesat. Jinou údržbu srst těchto zvířat nevyžaduje. Dokonce jejich koupání je nežádoucí. Sibiřské kočky jsou velmi zábavné a dobré společnice. Můžete je naučit třeba aportovat a velmi ochotně s vámi budou provozovat některé společné aktivity. Tyto šelmičky jsou většího vzrůstu. Kocouři mohou mít až devět kilo. Mají impozantní vzhled.
šedá kočka
Aby vaše kočka prospívala a pěkně vypadala, musíte jí zajistit vyváženou stravu. Každý chovatel vám rád doporučí vhodný druh krmiva a podrobně vás seznámí, jak o kočičku pečovat.