Děti jsou stále častěji obézní

Nadváha představuje velký problém jak pro muže, tak pro ženy. V současné době stále více bohužel také pro děti. Nadváha u dětí představuje přitom velké riziko, protože když je obézní dítě, je velká pravděpodobnost, že obezitou bude trpět i v dospělosti. U dítěte nejde nastavit radikální redukční dietu, která je možná u dospělého člověka. Dítě totiž roste, takže potřebuje dostatečné množství živin. Samozřejmě http://auto.idnes.cz/alpine-a110-premiera-zeneva-09d-/automoto.aspx%3Fc%3DA170305_180816_automoto_vok je vhodné doporučit maximum pohybu a zdravou, ale rozhodně dostačující životosprávu. Pokud Vaše dítě je oplácanější více, než by bylo zdrávo, nesnažte se situaci řešit vlastními silami, zkuste to raději s odborníkema.
 

Obrátit se na lékaře

Ne každé oplácené dítě je nutně obézní. Jsou děti, které jsou poměrně malé, a proto působí oplácanějším dojmem. V dospívání tento deficit vykompenzují. Ale rozdíl mezi určitou vývojovou dysproporcí a dětskou obezitou je někdy obtížné rozlišit a proto je vhodné poradit se s lékařem.
Obézní děti byly vždy, ale poslední dobou je nárůst extrémní. Je to hodně dáno tím, že děti místo, aby sportovali nebo prostě běhaly po venku, tak jak jsme to v dětství dělali my.
Pro děti, které trpí obezitou je velmi prospěšné, když je lékařka pošle do lázní v rámci redukčního pobytu. Je to velmi důležité a prospěšné. Ovšem rodiče si nemohou myslet, že lázně samy o sobě jsou samospásné. Je důležité nastavit doma zdravou životosprávu.
 
Nastavit doma zdravou životosprávu a režim

  • Zdravě jíst by nemělo jen obézní dítě, ale celá rodina
  • Dítě by mělo mít každý den pohybové aktivity, alespoň svižnou procházku denně
  • Celá rodina by se měla začít věnovat pohybovým aktivitám, chodit na bazén, jezdit na výlety do přírody, jezdit na kole, hrát sportovní hry
  • Dítě by mělo mít nějaký koníček, který pro něho bude představovat určitý ventil a únik, takže nebude mít potřebu řešit frustraci jídlem
Děti jsou stále častěji obézní
5 (100%)1