Děti jsou stále častěji obézní


Nadváha představuje velký problém jak pro muže, tak pro ženy. V současné době stále více bohužel také pro děti. Nadváha u dětí představuje přitom velké riziko, protože když je obézní dítě, je velká pravděpodobnost, že obezitou bude trpět i v dospělosti. U dítěte nejde nastavit radikální redukční dietu, která je možná u dospělého člověka. Dítě totiž roste, takže potřebuje dostatečné množství živin. Samozřejmě je vhodné doporučit maximum pohybu a zdravou, ale rozhodně dostačující životosprávu. Pokud Vaše dítě je oplácanější více, než by bylo zdrávo, nesnažte se situaci řešit vlastními silami, zkuste to raději s odborníkem.

 z dítěte dospělým


Obrátit se na lékaře


Ne každé oplácené dítě je nutně obézní. Jsou děti, které jsou poměrně malé, a proto působí oplácanějším dojmem. V dospívání tento deficit vykompenzují. Ale rozdíl mezi určitou vývojovou dysproporcí a dětskou obezitou je někdy obtížné rozlišit a proto je vhodné poradit se s lékařem.

Obézní děti byly vždy, ale poslední dobou je nárůst extrémní. Je to hodně dáno tím, že děti místo, aby sportovali nebo prostě běhaly po venku, tak jak jsme to v dětství dělali my.
obézní žena

Pro děti, které trpí obezitou je velmi prospěšné, když je lékařka pošle do lázní v rámci redukčního pobytu. Je to velmi důležité a prospěšné. Ovšem rodiče si nemohou myslet, že lázně samy o sobě jsou samospásné. Je důležité nastavit doma zdravou životosprávu.
lék na cukrovku

 
Nastavit doma zdravou životosprávu a režim


  • Zdravě jíst by nemělo jen obézní dítě, ale celá rodina

  • Dítě by mělo mít každý den pohybové aktivity, alespoň svižnou procházku denně

  • Celá rodina by se měla začít věnovat pohybovým aktivitám, chodit na bazén, jezdit na výlety do přírody, jezdit na kole, hrát sportovní hry

  • Dítě by mělo mít nějaký koníček, který pro něho bude představovat určitý ventil a únik, takže nebude mít potřebu řešit frustraci jídlem