Jak si poradit se starým spotřebičem

Žádná věc bohužel nevydrží věčně, zvláště pokud se jedná o domácí spotřebiče. Všechny funkční spotřebiče, jednoho dne přestanou fungovat nebo se nám přestanou líbit nebo je už dál prostě nepotřebujeme využívat. Ovšem nejdříve se musíme zbavit toho starého, abychom si domů mohli přinést novou věc. Že elektrospotřebiče k běžnému kontejneru nepatří, sice všichni dobře víme, mnoho lidí to však nerespektuje a přesto dokážou vyhodit cokoliv, jen aby si s odvozem nemuseli dát práci. To ale není správné a hrozí za to i pokuta. Jak se správně zbavit starého spotřebiče z domácnosti?
přenosný dvd přehrávač
·         Ty funkční darujte nebo prodejte: pokud si pořídíte novou pračku, ledničku, myčku, mikrovlnku, rádio nebo DVD přehrávač a podobně, ale ty staré věci pořád ještě fungují, vy je jen už nechcete, nemusíte je vyhazovat. Jsou lidé, kteří si tyto věci rádi vezmou. Mohou to být sběratelé nebo lidi, kteří na nové věci nemají dostatek financí. Dejte si na internet inzerát a zkuste je prodat nebo je někomu darujte třeba za to, že si pro spotřebič přijedou a sami si ho odvezou.
zelené kontejnery
·         Velké věci patří na sběrný dvůr: každé město nebo obec má svůj sběrný dvůr, na který patří všechny větší a objemnější věci, které už nepotřebujete. Takže starou nefunkční televizi, pračku, ledničku a podobně, byste vždy měli vyvézt na dvůr sběrných surovin.
·         Na malé hledejte správný kontejner: na mnoha místech po celé České republice jsou postaveny červené kontejnery na drobné elektrospotřebiče. Sem patří například staré mobilní telefony, fény, žehličky, rychlovarné konvice nebo použité baterie.
·         Sběrné místo na baterie: v rámci ochrany našeho životního prostředí bývají na mnoha místech umístněny koše, kam můžete nosit použité a vybité baterie. Najdete je na kulturních místech jako je kino nebo kulturní domy a třeba také ve školách nebo nemocnicích ale i některých obchodech. Do nich můžete vyhazovat všechny baterie, které už dosloužili. Má to svůj velký význam, lidé často nedbají na životní prostředí a běžně vyhazují baterie do smíšeného odpadu. Což je velmi špatně. Proto se dávají boxy na baterie na hodně navštěvovaná a frekventovaná místa aby lidé o nic věděli a neházeli baterky jen tak doma do koše.