Dovolená pro opravdové dobrodruhy

Přestalo vás bavit trávit každou dovolenou rozvalení na pláži u moře? Vyzkoušejte něco nového.

Cestování za zážitky hromadnou dopravou může být vysilující. Cesta letadlem je velmi finančně náročná a i přesto, že samotný let trvá třeba jen pět hodin, s cestou na letiště a z letiště, s čekáním na odbavení a zavazadla se vše může protáhnout na dvojnásobek.
přístav při východu slunce.jpg

Další komplikací je hledání vhodného ubytování, nabídky jsou různé, často předražené a člověk nikdy nemá stoprocentní jistotu, že vybrané ubytování bude odpovídat jeho představám. Navíc při cestě autem či autobusem je člověk plně závislý na ostatních a není svým pánem. Nemůže si jet kam chcete a kdy chcete, musí se řídit přesnými pravidly. O tom ale dovolená přece není, měl by to být čas svobody a odpočinku, kdy pustíme na uzdu naše touhy.
obytný vůz v noci.jpg

Zkuste zvolit jinou alternativu k tradičně stráveným volným dnům a půjčte si například karavan, s ním budete vlastními pány, s vaším bytem na kolečkách může obrážet všechny země Evropy, objevit místa, kam vás cestovní kanceláře jen tak nevezmou a rozhodovat se sami, kam se vám zrovna chce jet. Kempů pro tyto obytné vozy je mnoho a bývají velmi pohodlně vybaveny. Můžete tak projet několik zemí bez únavného balení kufrů a bez zbytečných stresů.

Táhlo vás to vždycky k vodě? Pocit svobodné jízdy po moři či jezeře je nezapomenutelný. Ať už jste zapálení rybáři či dobrodruhové, chopte se příležitosti a nalezněte vaší novou vášeň. Na moři můžete objevovat skryté plážičky, které se rázem stanou vaším soukromým rájem. Pohled na svět z vodní hladiny je opravdu úchvatný. Pozvěte své přátele na výlet na své vlastní lodi, zaplavejte si v průzračné vodě a žijte svůj život na plno. Jestli vás láká tato představa, neváhejte a jděte si za svým snem . Ať už se chcete prohánět po mořské hladině či po jezeře, jistě si najdete to své.