Krása z přírody

Tyto okrasné věcičky, jež filosof považuje za zbytečnosti, mohou náš byt zkrášlit, nebo jej dokonale zohyzdit. To už je na vkusu každého člověka.
Věci tohoto charakteru si můžeme koupit, takový barevný trpaslíček uprostřed stolu…
Ale fuj. No tak. To bychom asi neudělali. My si byt zkrášlíme jinak. Ano, i věci kupované mohou být hezké, záleží však na tom, co to je.
Nejkrásnější jsou však dekorace přírodní, a to prakticky z čehokoli. Ano i z obyčejných kamenů se dá vykouzlit něco na způsob skalky a když se to pak efektně nasvítí, je to nádhera sama. My si však povíme, co je to dekorace ze šišek.
Smrkové šišky
Název je zcela jasný, my si ji můžeme koupit, nebo udělat sami. Vycházka po lese plném krásných stromů (na odpadky nehleďme) nám dá trošku čerstvého vzduchu a tím i přidá na zdraví. A my budeme sbírat šišky. Smrkové jsou podlouhlé, borové, nebo borovicové jsou kratší a dokulata. Modřínové jsem příliš malinké a s těmi se velmi špatně pracuje. Navíc jich moc dole na zemi nenajdete, leda když se ulomí celá větev, ona jich totiž většina zůstává na těch větvích hodně dlouho, podobně jako u některých druhů jedlí. Ty však také zůstávají na větvích, ale tam se pomalu rozpadnou. Samozřejmě že existují spousty a spousty dalších šišek, například z douglasky jsou také hezké, s takovou štětinkou na konci, ale ty v lesích moc nenajdete. Možná snad spíše někde v parku.
Šišky z borovice
Nu a když už máme materiál doma, můžeme začít tvořit. Fantazii se meze nekladou, ale určitě uděláme věnce na Vánoce. Ty se směle vyrovnají těm z jehličnatých větví. Ty se pak vyhodí, kdežto šiškový věnec, pokud neshoří, tak se dá použít opakovaně.
Ale jinak jdou ze šišek dělat zvířátka, nebo něco jako stromeček. Já jsem kdysi kdesi viděl z šišky vyrobeného pavouka, který dost vyděsil kolegyni. Tento přírodní materiál také možno nastříkat barvou, ale to už pak nevypadá přírodně, i když to je svým způsobem hezké.
Možností je prostě spousta. Tak zkoušejte a vyrábějte.