Nákupy v Polsku

Polsko není opravdu pro obyvatele severních okresů naší republiky nijak daleko. Pro tyto okresy a jejich obyvatele je zcela normální, vyrazit na nákupy právě do Polska. Při převozu zboží přes hranice mezi Polskem a Českou republikou neplatí žádné celní předpisy. Obě země jsou součástí Evropské Unie. Zajímá vás, co se v Polsku vyplatí nakupovat a kam právě v této zemi vyrazit na nákupy?
bleší trh
Levnější a zajímavější produkty
Pokud jste již někdy v Polsku za nákupy vyrazili, víte, že některé druhy zboží zde koupíte levněji, než u nás. Někdo ale nesleduje cenu, ale touží po jiných variantách zboží. Samozřejmě jde hlavně o nezvyklé značky, které u nás neseženete anebo právě výjimečně či za vyšší cenu.

Nejčastěji se jezdí za hranice pro některé typy konkrétního zboží:
·         stavební materiál
·         nábytek
·         bytové zařízení
·         textil
·         oděvy
·         módní doplňky
·         náhradní díly do automobilů
·         sanitární keramika
·         zařízení a nářadí do dílny

Často jezdí obyvatelé České republiky do Polska za nákupem potravin. Nejen kvůli ceně a nabídce, ale také kvůli kvalitě. Zejména se jedná o tyto druhy potravin:
·         mléčné výrobky
·         trvanlivé uzenářské výrobky
·         čerstvé ovoce a zelenina
·         ryby

Mimo toho, že se zde nakupují výše uvedené produkty, se zde také hodně nakupuje výzdoba na naše Dušičky. Samozřejmě také vánoční výzdoba. Tyto záležitosti se kupují hlavně na podzimních a předvánočních trzích.
Napadlo vás tedy také, že byste vyrazili do Polska na nákupy? Nevíte přesně kam? Nejlépe uděláte, když vyrazíte do těchto měst:
Polský Těšín
Kudowa Zdroj
Katovice
Wroclaw
benzinové pumpy

V minulosti jezdili Češi za hranice také pro pohonné hmoty. Ceny byly totiž znatelně nižší. V tuto chvíli je již rozdíl menší. Pro obyvatele pohraničí je však stále důvodem pro čerpání za hranicemi nižší cena než u nás.
Rozhodli jste se tedy, že vyrazíte do Polska na nákupy? Určitě si před výletem zkontrolujte směnný kurz, předpověď počasí a samozřejmě prostudujte pravidla silničního provozu, respektive základní rozdíly od pravidel našich.