Plstění, koníček, který vás zajisté pohltí


Možná se vaším koníčkem plstění dávno stalo, možná teprve stane. Tak jako tak, jde o snadnou techniku, kterou zvládnou i malé děti, a s jejíž pomocí si lze vyrobit skvostné dekorace, originální šperky i netradiční prvky do vašeho šatníku.
Plstění je ve své podstatě jednoduchá a rychlá metoda zpracování vlny. Vlna totiž za určitých podmínek takzvaně plstnatí. Stačí vám k tomu jehla se speciálními háčky, kterou vlnu propichujete sem a tam. Dochází tak ke tření a tím i ke změně struktury vláken. Jednotlivá vlákna se zpevňují, proplétají a získávají tvar. Tření, vlhkost a vysoká teplota jsou tedy podmínky, které při této metodě potřebujete, ty pak vedou k cíli.

plsť

Využijte vlastností vlny a tvořte úchvatné šperky či dekorace

Vlnu tak lze jednoduše všelijak tvarovat. Nejoblíbenější jsou koule různých velikostí, ze kterých pak snadno vyrobíte náušnice či korále. Další oblíbenou dekorací jsou nejrůznější figurky či víly. Vytvořit ale lze i větší předměty, například kabelky či hračky.
Při plstění se neobejdete bez různých pomůcek a materiálu. Vše však seženete na jednom místě https://www.prima-obchod.cz, naše nabídka je opravdu velká. Z materiálu nabízíme především:

· Ovčí rouno přírodní
· Ovčí rouno barevné
· Ovčí rouno melírované

Z pomůcek pak v nabídce naleznete určitě:
· Plstící jehly
· Molitan
· Další doplňky k výrobě dekorací či šperků

ovce

Odreagujte se a tvořte

Pokud se chcete odreagovat nebo jenom něco vytvářet s dětmi, vyzkoušejte plstění. Je to nesmírně jednoduché a zábavné. Ve chvíli vám pod rukama vzniknou překrásné dekorace, hračky či šperky. Je pouze na vás, co chcete vytvořit.
Začít můžete jednoduchou koulí a pak své výtvory, spolu s rostoucí obratností, rozvíjet a zdokonalovat. Plstění je koníček, který vás i vaše děti doslova pohltí a přinese spousty radosti.