Vidět Neapol a přežít


Už vás někdy napadlo zamyslet se nad rčením „Vidět Neapol a zemřít“? Pro toto rčení existuje celá řada vysvětlení. Někdo tvrdí, že v dávných dobách tu řádilo tolik nemocí, že každý návštěvník měl opravdu velkou šanci této průpovídce vyhovět. Někdo říká, že je to město skutečně tak překrásné, že už po něm nic hezčího neuvidíte. Ať je tomu tak anebo jinak, určitě stojí za zhlédnutí. A určitě stojí za to, aby člověk tu návštěvu přežil a mohl o ní referovat dál.
santa chiara klášter
§  Jestliže se do města Neapole vydáte, počítejte s tím, že jeden den vám na jeho prohlídku v žádném případě stačit nebude.
§  Rozhodně byste neměli vynechat návštěvu katedrály San Gennaro, která je zasvěcena svatému Gennarovi, patronu Neapole.
Cestovatelé, kteří v Neapoli byli, také doporučují klášter svaté Kláry nebo návštěvu baziliky San Francesco di Paola. V Neapoli se nachází i spousta starobylých hradů. Co ale rozhodně musíte vidět, je proslulá Španělská čtvrť, kde si místní věší prádlo napříč ulicemi.
itálie hrad

Ochutnávka místní pizzy

Co je pro Itálii tím naprosto jedinečným? Co přeci pizza. Být v Itálii a neochutnat pravou italskou pizzu? To by byl snad i hřích.
o   Italové vám doporučí vynechat drahé a honosné restaurace a raději navštívit nějakou místní pizzerii.
o   Sem totiž chodí místní, a tak si majitelé nedovolí toto národní jídlo nějakým způsobem odbýt nebo ošidit.
o   Pizza tu bude rozhodně mnohem kvalitnější a také o dost levnější.
Do Itálie můžete jet autem, autobusem, vlakem nebo klidně na kole. Nejlepší a nejrychlejší způsob je ale letadlem. Let tvá přibližně dvě hodiny a cena zpáteční letenky se pohybuje kolem devatenácti set korun. Jedna věc vás v Neapoli ale může nepříjemně překvapit.
šéfkuchař a pizza

§  Musíte si dávat velký pozor na zavazadla i příruční kabelky.
§  Všude se tu pohybuje dost všelijakých zlodějů, kteří čekají na nepozorné obdivovatele místních krás.