Zvíře jako nejlepší kamarád

Smířit se s tím, že na vás doma nikdo nečeká, a že jste zcela samostatná jednotka, která nepotřebuje ničí společnost, asi není tou nejlepší možností, jak se ve vašem případě zachovat. Přitom si sami můžete vybrat takového kamaráda, který vás bude milovat víc, než cokoliv jiného, a pro kterého budete středem vesmíru.

Řeč je samozřejmě o domácím zvířátku, neboť jak je všeobecně známo, zvířecí láska je bezpodmínečná a nekonečná. Jediné, co musíte udělat, je pořádně si rozmyslet své časové možnosti, abyste měli na zvířátko dostatek času a samozřejmě i prostor, který můžete zvířátku nabídnout. Pokud mu zajistíte požadovanou péči a budete jej mít rádi, zvíře vám vaše přátelství několikanásobně oplatí.
 
Zvířátko může být i velmi dobrým kamarádem pro dítě, které má problémy s navazováním vztahů s ostatními dětmi. Domácí mazlíček může mít terapeutické účinky, díky kterým bude dítě klidnější. Právě bezpodmínečná láska dělá ze zvířátka nejlepšího přítele i pro děti s mentálním nebo fyzickým postižením. Zvířátko je totiž všude doprovází a chrání je.

Dítě se tak nebude cítit osamělé, nebo odstrčené. Zvířecí kamarád může dítěti pomoci i při učení. Například u dětí, které mají problémy se čtením, se velice osvědčilo, když nahlas předčítají právě zvířátku, které je poslouchá a jejich projev nijak nehodnotí, ani neopravuje.

Domácího mazlíčka mohou dokonce ocenit i důchodci, kteří se cítí osamělí. Například starší a klidnější pejsek se stane jejich věrným společníkem. Důchodce bude mít po boku neustále přítele, kterému se může vypovídat, a díky kterému se dostane každý den ven na procházku, což mu může pomoci udržet se v dobrém fyzickém a soběstačném stavu.

Uvidíte, že jak už si jednou zvířecího kamaráda pořídíte, nebudete už nikdy chtít žít bez něj, protože se stane plnohodnotným členem Vaší rodiny.