Máte skleník? Využijte ho pro třetí sklizeň

I když by se mohlo na první pohled zdát, že v létě roste všechno v podstatě samo a je úplně jedno, zda jsou rostlinky venku na záhonech nebo ve skleníku, není to zase až tak úplně pravda. Pomalu se krátí den, prodlužuje se noc, kombinovaná se sluncem ztrácejícím sílu, dává za výhodu skleníkům.
krása skleníku
Proč mít skleník?
Spousta lidí s myslí, že skleník se uplatní především na jaře, kde si můžeme začít už od zimy předpěstovávat mladé sazeničky. Ovšem pokud léto není zrovna nejteplejší, oceníte ho i v létě. Zatímco venku ničí zeleninu déšť, ke kterému se ještě často přidávají plísně a další choroby, ve skleníku je pro zeleninu příjemné klima. Dobře se zde bude dařit především náchylným rajčatům a okurkám. A ve chvíli, kdy budete mít všechno sklizeno, můžete se ještě vrhnout na třetí sklizeň.

Dostatek vody
V srpnu jsou ve skleníku především teplomilná rajčata, okurky, papriky, melouny nebo lilek. Průsvitné stěny jim zaručují teplíčko a na vás je, aby měly všechny rostliny dostatek vody. Potřebná je pravidelná zálivka odstátou měkkou vodou. Do konce měsíce ještě můžete do vody přidat trochu hnojiva.

Jak větrat
Ať je venku teplo nebo prší, skleník potřebuje v létě větrat. Nechávejte otevřené dveře, co nejvíc to jde. V teplém počasí ve dne i v noci. Když je pošmourno, raději je na noc zavřete. Pokud se vám zdá, že se vzduch moc nehýbá, pomůže vám ventilátor.

Jak se starat o skleník v srpnu
·         Větrejte ve dne i v noci, prostě neustále
·         Snažte se chránit rostlinky před popálením sluncem
·         Až do sklizně rostlinky pravidelně přihnojujte
·         Kontrolujte rostlinky proti napadení škůdci nebo plísněmi
skleník s posezením
Zelenina pro třetí sklizeň
Po sklizni typických letních plodin skleník rozhodně neosiří. Co můžete vysadit? Čínské zelí, listový salát, čekanku nebo fenykl. Na rozdíl od vrtkavého počasí, tady máte jistotu, že vám třetí sklizeň vyjde. Zkusit můžete také stále populárnější mangold, který se pak sklízí v listopadu a nevadí mu ani mírný mráz. Další možností je špenát a polníček.

Máte skleník? Využijte ho pro třetí sklizeň
Ohodnoťte příspěvek
">