Poznejte Bergen – 6 tipů

 ·        Jezte fiskesuppe

Tradiční rybí polévka obsahuje mušle, krevetky a rybí knedlíčky a je národním jídlem v regionu.

·        Užijte si výhled

Městská lanovka Fløibanen letos oslavila 100 let.  850 m dlouhá železniční trať vyveze cestující do výšky 319 m nad hladinou moře za pouhé tři minuty a jezdí do 23:00 každý den. Z vrcholu jsou výhledy na Bergen a okolní fjordy bezkonkurenční.
lavička u jezera

·        Vraťte se k přírodě

Existuje spousta možností pro outdoorové aktivity mimo centrum města. Sedm hor obklopujících Bergen, nabízí nesčetné turistické stezky, zatímco na vrcholu lanové dráhy je půjčovna kol pro ty, kteří chtějí okolí prozkoumat na dvou kolech. Můžete navštívit také několik jezer a pronajmout si kajak, neopomeňte ani nedaleké pláže – voda nemusí být teplá, ale je určitě osvěžující.

·        Navštivte muzeum

Kode je jedním z největších muzeí v Norsku a zahrnuje čtyři propojené galerie (Kode 1, 2, 3, 4), které jsou mimo jiné největší sbírkou díla Edvarda Muncha nacházející se mimo Oslo. Jeden vstupenka umožní vstup návštěvníkům do všech čtyř galerií během dvou dnů.

·        Prozkoumejte budovy UNESCO

Bryggen je jednou z hlavních atrakcí města. Světové dědictví UNESCO se skládá ze starého přístaviště a barevných dřevěných budov. Základy pocházejí z 12. století, zatímco budovy samotné, zpustošené několika stovkami požárů během staletí, byly postaveny v roce 1702. Putování po uličkách je jako putování časem, ale oblast nabízí víc než živé muzeum – tam jsou restaurace, butiky a kavárny.

·        Běžte na trh

Rybí trh v Bergenu je legendární. Najdete zde všechny druhy stánků a restaurací nabízející mořské plody, od rychlého občerstvení až po odpočinkové posezení. Otevřeno denně.
bergen pobřeží

·        Prohlídka fjordu

Chystáte-li se do Norska, aniž byste viděli fjordy, byl by to skoro zločin. Vezměte si půldenní výlet do Fjordu do Mostraumen a užijte si přítomnost volně žijících živočichů a krásu vodopádů.

Poznejte Bergen – 6 tipů
4 (80%)4